Név:
Jelszó:
  Könyörtelen fogadtatás

Sikeresen vettük az Európa Liga negyeddöntőjének odavágóját. Az ellenfél ismét egy orosz csapat, a Rubin Kazan volt. Eddig nem nyertek itt Oroszországból érkező együttesek, és ezt a statisztikát tovább javítottuk. Nagy médiafelhő lengte körül a meccs előtt a két csapatot: a Chelsea fáradt és gyengélkedik, a Rubin szárnyal, jó ideje veretlen, és a címvédőt búcsúztatta. Ehhez képest 2-3 távoli lövésen kívül semmi veszélyt nem tudott teremteni Cech kapuja előtt a vendégcsapat.

A Kékek számára álomszerűen alakult a mérkőzés.
16. percben David Luiz gondolt egy nagyot és egy jó 60 méteres indítást pöttyintett pont Torres elé, aki elrontotta az átvételt, de szerencséjére a nagy lendülettel érkező védő elé sodorta a labdát és mivel a kapu torkában fetrengtek már elég volt belepöccintenie a labdába: 1-0.

Végig a vendég kapu előtt zajlottak az események. A nagy nyomásnak meg is lett az eredménye. A 32. percben többször is sikerült átmenetileg felszabadítania a Rubin védőinek, de a labda folyton visszakerült a tizenhatosukon belülre. Végül hibázott egy kétségbeesetten menteni igyekvő vendég játékos, a labda pont a 16-os vonalánál álló Moses elé került, aki nem tétovázott, droppból kilőtte a jobb felsőt. Gyönyörű gól! 2-0.

Aztán a 41. percben belerontottak a Chelsea szép játékába; tizenegyeshez jutott a Rubin. Egy, a 16-os jobb csücskéből leadott lövés telibe találta Terryt, illetve a kezét. A játékvezető a 11-es pontra mutatott.(Szerény véleményem szerint nem ért tizenegyest az eset, de láttunk már ilyenért máskor is büntetőt). 2-1-re módosult az állás.

Ez megtörte egy kicsit a csapatot, kiegyenlítettebb lett a játék. A második félidőben sokkal pontatlanabb lett a hazai gárda, így nem tudod akkora nyomást helyezni az ellenfélre.

Kellett nagyon a gól a Chelseanek. Ez szerencsére össze is jött a 70. percben: Mata tökéletesen adott be balról, Torres megoldotta a rutinfeladatot és a kapuba fejelt. 3-1.

A mérkőzés utolsó negyedórájára magunkra húztuk az ellenfelet, de több gól azonban már nem született. Magabiztos, de nem ledolgozhatatlan előnnyel utazunk Moszkvába. Reméljük ott is ugyanígy játszik majd a csapat mint az elmúlt két mérkőzésen.

Chelsea (4-2-3-1): Cech; Azpilicueta, David Luiz, Terry (c), Bertrand; Ramires, Lampard; Moses (Hazard 65), Mata (Oscar 77), Benayoun (Marin 82); Torres.
Padon maradt cserék: Turnbull, Ferreira, Ivanovic, Mikel.
Gólok: Torres 16, 69, Moses 32.
Sárga lapos: Terry 40, Benayoun 77, Marin 90+2.

Rubin Kazan (4-4-1-1): Ryzhikov; Kaleshin, Sharonov (c), Navas, Ansaldi; Kuzmin (Kasaev 82), Orbaiz, Natcho, Karadeniz; Eremenko; Dyadyun (Rondón h-t).
Padon maradt cserék: Arlauskis, Marcano, Ryazantsev, Kislyak, Tore.
Gólszerző: Natcho 41 pen.
Sárga lapos: Orbaiz 86.