Nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a 2016-os év nem a Chelsea éveként fog bevonulni a futball történelemkönyveibe, játékosaink egy része előtt mégis ott a lehetőség, hogy emlékezetessé tegyék a 2016-os esztendőt. Ott a lehetőség, hiszen fordított futballév az idei. Az igazi tetőpont, az igazi csúcsfoci épp a klubidény után kezdődik. A pénteken startoló franciaországi Európa-bajnokság mellett az amerikai kontinensen centenáriumi Copa Américát rendeznek…
Kontinensek öltöznek tehát címeres mezbe idén júniusban, és természetesen a nagy rendezvényekről klubunk játékosai sem hiányozhatnak. Jó pár játékosunk cseréli le ideiglenesen kék trikóját címeres szerelésre, hogy harcoljon hazája sikeréért az EB-n vagy éppen a Copa Américán. Következzenek tehát a két kontinenstorna válogatottjai „kék” szemmel nézve!
Kezdjük a legidősebb kontinensviadallal, a múlt pénteken elrajtolt, rendhagyó Copával!
A-csoport: Az A csoportban a házigazda USA mellett Kolumbia, Costa Rica és Paraguay harcol a továbbjutásért. A vendéglátóknál nem találunk Chelsea-játékost, akárhogy is keressük Matt Miazga-t, télen igazolt, mellőzött középhátvédünket nem találjuk a jenkik keretében. A csoport élcsapatának számító kolumbiai nemzeti együttesben az elmúlt idényt a Juvénál kölcsönben töltő Cuadrado nevével találkozhatunk, csapatunk kölcsönjátékosa, az önmagát pár éve csak kereső Falcao nem kapott meghívót. Costa Rica és Paraguay csapata nem rendelkezik Chelsea-játékossal.
B-csoport: A B-jelű csoportban találjuk Brazília, Peru, Ecuador és Haiti válogatottját. Ha Chelsea-szempontból vizsgáljuk a kvartettet, a sárgamezes brazil csapatra kell odafigyelnünk. Az elmúlt pár évvel ellentétben a brazil szövetségi kapitány idén csak egy kékszívű játékosnak ad esélyt a bizonyításra. Willian öltheti magára a Selecao ötcsillagos trikóját, Oscar mellett Alexandre Pato is kimaradt a keretből.
C-csoport: A C-csoportban a végső győzelemre esélyes Mexikó és Uruguay mellett Venezuela és Jamaica válogatottját találjuk. Bármennyire is furcsa, csapatunkat a közép-amerikai szigetország, Jamaica egyik játékosa képviseli. A 23 éves jamaicai Michael Hector tavaly nyáron írt alá a Chelsea-hez, az elmúlt idényt kölcsönben a másodosztályú Reading csapatánál töltötte. A Copa számára is hatalmas lehetőség a bizonyításra.
D-csoport: A D-csoportot nevezhetjük Chelsea-mentes övezetnek, az argentin, chilei, bolíviai, panamai válogatottakból összeállított négyes mérkőzésein egy Chelsea-spílerrel sem találkozhatunk. Talán az argentin Higuain játékát érdemes figyelni, hiszen az ő érkezéséről viszonylag sok pletyka látott napvilágot.
A Copa után most következzen az öreg kontinens tornája, a huszonnégy csapatossá bővített, franciaországi Európa-bajnokság!
A-csoport: Az A-csoportban a házigazda franciák mellett a románok, a svájciak és az albánok kaptak helyet. Chelsea-játékost egyik csapatban sem találunk, Kurt Zouma kiesésével a végső győzelemre esélyes francia válogatottban sem képviselik csapatunkat.
B-csoport: A B-jelű kvartettben Anglia, Oroszország, Szlovákia és Wales csapata mérkőzik meg egymással a továbbjutásért. A háromoroszlános angol válogatott összecsapásain találkozhatunk CFC-játékossal. Gary Cahill feladata a védekezés és az irányítás lesz egyben, hiszen angol középhátvédünk a behívó mellé csapatkapitányi karszalagot is kapott Roy Hodgson szövetségi kapitánytól.
C-csoport: A C-csoportban Németország, Lengyelország, Észak-Írország és Ukrajna harcolhat a továbbjutást jelentő pozíciókért, jó meccseket igen, Chelsea-játékost nem láthatunk a C-jelű kvartettben.
D-csoport: A D-csoport a kétszeres címvédő Spanyolország mellett Horvátországnak, Törökországnak és Csehországnak lesz a jelképes otthona. A címvédő Selección tudja az egész mezőnyből a legtöbb kékvérű spílert felmutatni, összesen hárman kaptak behívót csapatunkból a spanyol válogatottba. Diego Costa kimaradt a keretből, viszont a védelem mindkét szélén bevethető Azpilicueta, a passzkirály Cesc Fábregas és a tavaly nyáron hozzánk igazoló Pedro is főszerepet vállalhat a Vörös Fúria újabb címvédésében. A csoport másik három válogatottja „Chelsea-mentes”.
E-csoport: Az E-csoportban Belgium, Olaszország, Írország és Svédország fog egymásnak esni. A világranglistán rendkívül előkelő helyet elfoglaló belga nemzeti csapatból természetesen nem hiányozhat Courtois és Hazard sem. Utóbbi a karszalagot is megkapta, kérdés, mennyire fog élni Marc Wilmots kapitány bizalmával, hiszen mi tudjuk csak igazán, Hazard formája kiszámíthatatlanabb bármilyen háromesélyes rangadónál. Kurtin és tizesünkön kívül két kiszemeltünkre, Lukakura és Nainggolanra is érdemes lesz odafigyelni, na meg a csoport másik favoritjára, Olaszországra, hiszen nyáron érkező menedzserünk, Antonio Conte irányítja a négy éve döntőig jutó kékmezes itáliai nemzeti együttest.
F-csoport: Az F-jelű csoport számunkra a legkedvesebb mind közül, hiszen a magyar válogatott, 44 év után újra EB-meccsen léphet pályára az F-jelű kvartettben. Chelsea-szempontból viszont egy jelképes nulla áll az F-csoport neve mellett, hiszen riválisaink, Ausztria, Portugália és Izland sem rendelkeznek kék futballistával.
Összesítve:
-Copa América: Willian (Brazília), Juan Cuadrado (Kolumbia), Michael Hector (Jamaica)
-Európa-bajnokság: Thibaut Courtois, Eden Hazard (Belgium), Cesar Azpilicueta, Cesc Fábregas, Pedro (Spanyolország), Gary Cahill (Anglia)