Eden Hazard az egyéni elismeréseket tekintve egy igen sikeres szezont tudhat a magáénak, hisz a korábban elnyert címek mellett ezen az estén is duplázott: a szurkolóink szavazatai alapján és a csapattársai szavazatai alapján is a belga nyerte az év játékosa díjat. Hazard így öt különböző szavazás alapján lett az év játékosa: a PFA év játékosa, az év játékosa az újságírók szavazatai alapján, a PL év játékosa, az év játékosai a Chelsea szurkolók szavazatai alapján illetve az év játékosa a csapattársai szerint.
„Fantasztikus szezonunk volt, és nem csak nekem, hanem az egész csapatnak is” – kezdte a belga, aki a tavalyi év után idén is elnyerte az év játékosa díjat a szurkolók szavazatai alapján. „Nyertünk két trófeát, és én is bezsebeltem pár egyéni elismerést, amiket szeretnék mindenkivel megosztani, a szurkolóinkkal és a társaimmal is. Meg akarom köszönni a csapattársaimnak, mert nélkülük nem sikerült volna. Tiszteljük egymást, és jó barátok vagyunk. Mindenki jóban van a másikkal és ezért nyertük mi a bajnokságot. Motiváljuk egymást, és remélem, hogy a következő szezonban még több kupát nyerünk majd.”
Hazard mellett díjazták többek között az év fiatal játékosát is, aki idén Zouma lett. A díjat Drogba adhatta át.
„Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóknak, köszönök mindent. Ott voltatok velünk végig az egész szezonban. Remélem jövőre még több trófeát nyerünk majd” – így Zouma.
Az év gólja díjat két korábbi Kék, Carlo Cudicini és Tore Andre Flo adta át Oscarnak. A szépségdíjas gólt még novemberben lőtte a brazil a QPR csapatának a hazai pályán 2-1-re megnyert találkozó alkalmával.
„Ez egy gyönyörű gól volt, amit egy gyönyörű passz előzött meg Cesctől. Nagyon boldog vagyok, hogy én nyertem ezt a díjat, illetve, hogy megszereztem az első bajnoki trófeám a csapattal” – mondta Oscar, aki 2013-ban szintén elnyerte ezt a díjat a Juventusnak lőtt góljával.
Az év fiatal játékosa címet Dominic Solanke kapta Eddie Newtontól, aki az idei szezonban 41 találatot ért el az utánpótlás szintjén. Dominic a Maribor ellen debütált a felnőtt csapatban a BL-ben, a fiatalok között pedig minden egyes FA-kupa és BL meccsen betalált.
„Az idei egy csodálatos szezon volt az eredményeket tekintve” – kezdte Solanke. „Szeretek keményen dolgozni és megtenni mindent a csapatért, amire képes vagyok, ami azon a poszton, ahol én játszom, azt jelenti, hogy annyi gólt szerezzek, amennyit csak tudok. Ezután is keményen kell dolgoznom, és meglátjuk, meddig jutok.”
A hölgyek között Eniola Aluko nyerte meg az év játékosa címet, amit távollétében menedzsere, Emma Hayes vethetett át.
A játékosok teljesítményei mellett egy posztumusz díjat is odaítéltek, mégpedig Lord Attenboroughnak, aki tavaly hunyt el. Korábbi elnökünk fiának, Michaelnek Gianfranco Zola és Dennis Wise adta át a különleges elismerést, amivel egy egyedi Chelsea-mez is járt.
Ezen az estén búcsúzott a csapattól 10 sikeres év után fő támogatónk, a SAMSUNG, illetve 8 év után jótékonysági partnerünk, a Right to play.
Az este egyik csúcspontja a sok közül az volt, amikor menedzserünk, José Mourinho elmesélt egy kitalált történetet arról a három csapatról, akik a FIFA-tól kérték a szabályok módosítását azért, hogy az jobban illeszkedjen a csapataik stílusához:
„Ez egy futballpálya két kapuval és egy labdával, mégis van egy csapat, aki gólok nélkül szeretne játszani. Ez a csapat nagyon jól játszik, csak járatják és járatják és járatják a labdát, és a labdabirtoklásuk minősége is nagyon magas. De nincsenek gólok. Megkérték a FIFA-t, hogy játsszon mindenki így, ám ők nem mentek bele a szabálymódosításba, tehát nem nyerhet meg valaki egy meccset csupán a labdabirtoklás alapján. Így nem lettek bajnokok.”
„Utánuk egy másik csapat is próbálkozott, akik már nem szerettek volna ennyire radikálisak lenni, ők csak annyit kértek, hogy legyen csupán egy kapu. Ők is fantasztikusan játszottak, szereztek egy rakás gólt, szinte minden pozícióból betaláltak, és csak lőtték, csak lőtték és lőtték a gólokat, de sosem ismertek el egyetlen bekapott gólt sem. A nemzetközi szövetség őket is elutasította, hisz nem lehet bajnok valaki, ha csak egy kapu van. Így ők sem lettek bajnokok.”
„A harmadik csapatnak majdnem sikerült, hisz ők két kapura szerettek volna játszani. Ők is lőnek párat, de kapnak is párat. Fantasztikusan játszottak. Lőttek pár igazán szép gólt, igaz kaptak is néhányat, és majdnem sikerült nekik. De ők azt kérték a bizottságtól, hogy játszunk csupán januártól áprilisig. De a FIFA erre sem látott esélyt, semmi esélyt. Augusztustól májusig kell játszanod, így ők sem lettek bajnokok.”
„Végül volt egy negyedik csapat is, aki a rendes szabályok szerint akart játszani, és aki tudta, hogy ha meg akar nyerni egy meccset, akkor egy góllal többet kell szereznie ellenfelénél. De hogyan lehetséges ez? Lőjön sok gólt, vagy lőjön egyet és ne kapjon egyet sem. És nekik sikerült mindkét módszer. Lőttek sokat, de kevesebbet kaptak. Lőttek egyet, és nem kaptak egyet sem. Ez volt a taktika: kaptak néhány gólt, játszottak augusztustól májusig és néha hozták a buszt.”
[Igyekeztem visszaadni a beszéd lényegét, remélem sikerült. A csapatok sorban, akikről beszélt: MU, City, Arsenal, Chelsea. - a szerk.]
Ezúton szeretnénk megköszönni mi is a csapat idei teljesítményét, és a bajnoki címet. Köszönjük!