FA Kupa-győzelem!!!

1970 és 1997 után harmadszor sikerült elnyerni az FA Kupát! Bravó, fiúk!

Út a kupához:
A harmadik fordulóban , 1999 december 11-én csatlakoztunk a küzdelmekhez, és a Hull City nem jelentett akadályt, idegenben 6-1-es verést kaptak! A negyedik körben, január 19-én a volt Premier Ligás Nottingham Forest látogatott a Stamford Bridge-re, és 2-0-ás vereséggel távoztak. Január 30-án a Leicester City következett -ismét hazai pályán-, és a Vialli-legénység 2-1-es győzelmével ért véget a találkozó. Február 20-án, Londonban a Gillingham kapott bemutatót futballból; 5-0-ás Chelsea-siker! Április 9-én következett az elődöntő, és itt már senki sem számított négy-öt gólos győzelemre. Az ellenfél a Wmbley-ben (azért itt, hogy a döntőhöz vezető utolsó lépcsőfokon ne kedvezhessen senkinek a hazai pálya) a Shearer-vezette Newcastle United volt. A Szarkák egyenrangú ellenfelek voltak, de Poyet győztes fejesével mi jutottunk a fináléba (2-1)!

A döntő:
Mint az várható volt, kemény csata jellemezte ezt a kupadöntőt is. A Villa jól játszott, bár szép technikai megoldásaival a Chelsea sem fukarkodott. A második félidőben Wise betalált, de a játékvezető les miatt -jogosan- nem adta meg a gólt. A kapuralövés kipattant Jamesről, pont Wisey elé. Ő nem volt lesen, de tőle nem messze Weah viszont a lövés pillanatában lesen állt. Kár érte... A 73.percben azonban szabályos találat született, Zola beívelése Di Matteo elé pattant, aki az ötösről a léc alá bombázott! Bár egy-két gól még belefért volna, így sem lehetünk csalódottak!