Coventry 0 - 0 Chelsea

2001. március 3.

Le SauxÚjabb kínos idegenbeli kudarc, nem sikerült nyerni a kiesõjelölt Coventry otthonában sem.

A Chelsea irányította a játékot, és hiába a rengeteg kidolgozott helyzet, nem sikerült bevenni Kirkland kapuját.

Öt perc telt el, és mindkét csapat eljutott a kapuig. Elõször Bellamy lövését védte Cudicini, majd Gudjohnsen pöckölt lapura, de ez a helyzet is kimaradt.
A hazaiak kapusa remekelt végig a meccs folyamán. Hasselbaink 4-5 lehetõséget is elpuskázott, Wise-nak is volt egy ígéretes lövése, míg Poyet fejjel veszélyzetetett.

A második félidõ Gronkjaer lövésével kezdõdött, melyet Kirkland kapus látványosan hárított. Hasselbaink ebben a játékrészben is aktív volt, de a Coventry kapuja bevehetetlen várnak bizonyult ezen az estén.
Zola 22 méteres szabadrúgását is hatástalanította Kirkland. Majd, a ráadás perceiben Stanic került helyzetbe: átemelte a labdát a kifutó kapuson, de pár centivel a kapu fölé célzott :-(

Egyértelmûen megérdemeltük volna a gyõzelmet a mutatott játék és a helyzetek alapján, de hát a focit gólra játszák...

Coventry City - Chelsea: 0-0
Coventry, 21.609 nézõ, v.: S.Bennett

Chelsea: Cudicini - Ferrer, Leboeuf, Desailly (Terry 45), Le Saux - Jokanovic, Poyet (Stanic 81), Wise, Gronkjaer - Hasselbaink, Gudjohnsen (Zola 81).
Kispadon maradt: de Goey, Dalla Bona
Sárga lap: Jokanovic

Coventry: Kirkland - Quinn, Shaw, Breen, Hall - Thompson, Carsley (Chippo 60), Eustace, Hadji (Aloisi 76) - Hartson, Bellamy
Kispadon maradt: Hedman, Williams, Telfer
Sárga lap: Eustace, Breen