Chelsea - Ipswich: 4-1

2001. január 20.

Folytattuk hazai menetelésünket, ezúttal az Ipswich volt az áldozat. A Premier League idei (egyik) meglepetéscsapata sem tudta megállítani a Kékeket a Stamford Bridge-en.Poyet
Pedig ez a meccs is rosszul indult: Marcus Stewart révén a vendégek szerezték meg a vezetést. Sajnos hozzá kell tennünk, hogy megérdemelten. A Chelsea idén nehezen lendül formába, és az elsõ félidõkben gyakran hátrányba is kerül. Szerencsére még a hármas sípszó elõtt sikerült egyenlíteni Poyet góljával. Az ipswichiek nagyon jó taktikával álltak fel, gyors, rövid-passzos játékukkal el-eldugták a labdát a Kékek elõl.
A második félidõben már beindult a henger: Hasselbaink átadását Wisey lõtte a hálóba, majd ismét Poyet volt eredményes! Máris 3-1, nekünk!
Innen már nem volt megállás, egykapuzott a csapat. Dalla Bonát rántották le a büntetõterületen belül, így Hasselbaink tizenegyesbõl gyarapíthatta góljainak számát. Igaz, az eset nem volt egyértelmû, az Ipswich játékosai hevesen tiltakoztak, de ennek egyedüli eredménye John McGrean kiállítása lett.
A 4-1-es, megnyugtató elõny ellenére is további helyzeteket dolgozott ki a Chelsea. Zola többször is próbálkozott, hogy betaláljon 200.Chelsea-mérkõzésén. Terry fejesekkel, Wise pedig Gronkjaer remek átadásából veszélyeztetett. Az ötödik találat Hasselbaink nevéhez fûzõdhetett volna, ha közvetlen közelrõl nem "sikerül" fölé vágni a labdát...
10 hazai meccsbõl ez volt a 9.gyõzelem, most már "csak" a pocsék idegenbeli szérián kellene változtatni.

Wise
Chelsea - Ipswich Town: 4-1 (1-1)
London, Stamford Bridge, 34.948 nézõ, v.: A.D'Urso
Gól: Poyet (45. és 65.), Wise (58.), Hasselbaink (73., büntetõbõl) - Stewart (23.)

Chelsea: Cudicini - Babayaro, Desailly, Terry, Ferrer (Gronkjaer, 78.) - Wise, Poyet, Dalla Bona (Jokanovic, 83.) - Zola, Gudjohnsen (Melchiot, 45.), Hasselbaink
Kispadon maradt: de Goey, Harley
Sárga lap: Dalla Bona, Wise, Ferrer

Ipswich Town: Richard Wright - Wilnis, Hreidarsson, McGreal, Croft (Jermaine Wright, 70.), Holland, Clapham, Magilton, Stewart, Scowcroft, Armstrong (Brown, 74.)
Kispadon maradt: Branagan, Abidallah, Reuser
Kiállítva: McGreal (72.)