2000.05.20., Wembley (78.217); v.: G.Poll
Sárga lap: Melchiot, Wise, Poyet - Barry, Boateng

Chelsea: Ed de Goey - Mario Melchiot, Marcel Desailly, Frank Leboeuf, Celestine Babayaro - Gustavo Poyet, Dennis Wise (C), Didier Deschamps, Roberto Di Matteo - Gianfranco Zola (Jody Morris, 90.), George Weah (Tore-Andre Flo, 88.)
Be nem cserélt kispadosok: Carlo Cudicini, John Terry, Jon Harley

Aston Villa: James - Delaney, Ehiogu, Southgate, Barry - Wright (Hendrie, 88.), Boateng, Merson, Taylor (Stone, 79.) - Carbone (Joachim, 79.), Dublin
Menedzser: John Gregory
Be nem cserélt kispadosok: Samuel, Enckelman

KÉPEK A MÉRKŐZÉSRŐL

Mint az várható volt, kemény csata jellemezte ezt a kupadöntőt is. A Villa jól játszott, bár szép technikai megoldásaival a Chelsea sem fukarkodott. A második félidőben Wise betalált, de a játékvezető les miatt - jogosan - nem adta meg a gólt. A kapuralövés kipattant Jamesről, pont Wisey elé. Ő nem volt lesen, de tőle nem messze Weah viszont a lövés pillanatában lesen állt. Kár érte... A 73.percben azonban szabályos találat született, Zola beívelése Di Matteo elé pattant, aki az ötösről a léc alá bombázott! Bár egy-két gól még belefért volna, így sem lehetünk csalódottak!

Út a döntőig:

3.forduló (1999.dec.11.)

Hull - Chelsea: 1-6 (D.Brown 38 - Poyet 8, 48, 58, Sutton 30, Di Matteo 49, Wise 90)