Név:
Jelszó:
  EL: Győzelemmel debütáltunk

A vártnál mindkét csapat visszafogottabban játszott. A Chelsea a mérkőzés túlnyomó részében dominált; több helyzetet alakított ki, és volt hogy percekig a kapuja elé szögezte a hazai csapatot. A védekezés mellett azonban így is maradt ereje a cseheknek pár tetszetős kontrára és rálövésre, de nem találtak be Lafata egyetlen helyzetéből sem, pedig legalább 3-4 tiszta lehetősége is volt.

Már úgy nézett ki, hogy szépen lecsordogál a mérkőzés, amikor is jött egy csere: a 82. percben Oscar váltotta Matát. Első labdaérintéseiből meg is szerezte hatodik, európai kupasorozatokban lőtt gólját: remekül kényszerítőzött a tizenhatos vonalánál Hazarddal, majd elhúzott védője mellett és higgadtan a kapus mellett elgurította a labdát.

Kellemes, de nem százszázalékosan biztos helyzetből várjuk a visszavágót. Az Ajax simán nyert 2-0-ra - amennyiben ők is és mi is a markunkban tartjuk a visszavágókat, egymás ellen fogunk játszani.