Név:
Jelszó:
  Újra Finalisták

Nem a legjobban kezdődött a mérkőzés a Chelsea szurkolók számára. Mit azt már az idén többször láthattuk, a fiúk úgy jöttek ki a pályára, mintha a grundon kellene egy másik haveri társaság ellen focizni. Nem láthattunk nagy iramot, szép játékot, de még csak oda se szögeztük az ellenfelet a saját kapuja elé. Ennek a passzivitásnak meg is lett az eredménye, az első félidő ráadásában szépen ugratták ki Mohamed Salah-ot, aki közelről nem hibázott, így 0-1-gyel fordultak a csapatok.

Szerencsénkre a szünetben felébredt a csapat, valószínűleg Benitez nem épp vállon veregette őket a remek teljesítményért. Egy teljesen más Chelsea jött ki a második félidőre. Ezt nem először láthattuk az idei szezonban. 9 perc komoly játék elegendő volt ahhoz, hogy megmutassuk ki az úr a háznál, és ki lesz a döntő egyik résztvevője.

Az 50. percben Lampard lövése utáni lecsorgó labdát lőtte be Torres, majd rá két percre, egy elrontott Torres lövéssel léphetett ki Moses, aki először még a védőbe lőtt, majd az üres kapuba gurított. Nem a legszebb gólok, de fordítottunk és ez a legfontosabb.

Hogy aztán az is meglegyen, ami szem-szájnak ingere, arról Luiz gondoskodott, egy Lampard által elé tálalt labdát tekert ballal a jobb felsőbe. Védhetetlen gyönyörű lövés 20-22 méterről. (Számomra az eset kísértetiesen hasonlított Essien bombájához még az Arsenal ellen, de akkor ugye a labda teljesen más utat járt be). Az eredményt bebiztosítottuk, innentől kezdve már csak a közönségnek játszott a csapat. Több gól már nem esett, így 5-2-es összesítéssel kerültünk az Európa Liga döntőjébe.

A másik oldalon a Benfica ledolgozta 1 gólos hátrányát a Fenerbahce ellen, és hazai pályán 3-1-re nyert, így ők lesznek ellenfeleink a döntőben.

Chelsea (4-2-3-1): Cech; Azpilicueta, Cahill, Ivanovic, Bertrand; David Luiz (Ake 81), Lampard (c); Ramires (Oscar 66), Hazard (Mata 74), Moses; Torres.
Padon maradt cserék: Turnbull, Ferreira, Terry, Benayoun.
Gólszerzők: Torres 49, Moses 51, David Luiz 58
Sárga lapos: Azpilicueta 55

Basel (4-2-3-1): Sommer; Steinhofer, Schar, Sauro, Voser; Elneny, F Frei (Diaz 74); Serey Die, Salah, Stocker (D Degen 61); Streller (c) (Zoua 61).
Padon maradt cserék: Vailati, Ajeti , Park Joo Ho, Cabral.
Gólszerző: Salah 45
Sárga lapos: Schar 66, Steinhofer 68, Serey Die 88