Chelsea – Leeds: 2-2 (2-2, 2-2, 1-1) (hossz.után)

1970.4.11., Wembley, 100.000 néző, v: E.Jennings
Gól: Houseman, Hutchinson - Charlton, Jones

Chelsea: 1 Bonetti - 2 Webb, 3 McCreadie, 4 Hollins, 5 Dempsey, 6 Harris (C) (csere: Hinton), 7 Baldwin, 8 Houseman, 9 Osgood, 10 Hutchinson, 11 Cooke
Edző: Sexton

Leeds: 1 Sprake - 2 Madeley, 3 Cooper, 4 Bremner, 5 J.Charlton, 6 Hunter, 7 Lorimer, 8 Clarke, 9 Jones, 10 Giles, 11 Gray
Edző: Revie

A Wembley-hez méltatlan, homokkal felszórt, pocsék minőségű gyepen játszották az 1970-es FA Kupa döntőt. A korszak két legjobb csapata találkozott, így a finálé igazi csemegének ígérkezett.

Mindkét csapatnak megvoltak a gólhelyzetei, és a Chelsea kapusa, Bonetti több bravúrt is bemutatott. A Leeds szerezte meg a vezetést egy elég szerencsés góllal - Jack Charlton kapura tartó fejesét két Chelsea-védő is ki akarta rúgni a gólvonalról, de nem értették meg egymást (nem akartak összerúgni), és végül kettejük között bement a labda. A meccs során többször is csak a szerencse mentette meg a Leeds-t a bekapott góltól (gólvonalról kivágott labdák). Az egyenlítő gólunkat Houseman szerezte - egy kipattanó labdát lőtt laposan a hosszú alsó sarokba. Bár pontos lövés volt, valószínűleg a rossz talaj is megtréfálta a Leeds kapusát. Félidőben 1-1 volt az állás.

A szünet után is megmaradt az enyhe leeds-i mezőnyfölény. A fölény góllá is érett - két kapufa után Jones talált be Bonetti hálójába. A Chelsea-t szorította az idő, de nem sokkal a vége előtt sikerült ismét kiegyenlíteni - Hollins szabadrúgását Hutchinson bólintotta be. A rendes játékidőben 2-2 lett a végeredmény. A hosszabbításban a legnagyobb helyzetek a fehérmezesek előtt adódtak, de előbb Webb belevetődött a kapura tartó lövésbe, majd később a felső kapufa mentette meg a Chelsea-t a vereségtől. Tehát a kétszer 15 perces hosszabbítás során sem esett gól. A kor szabályainak megfelelően nem büntetőkkel döntötték el a meccset, hanem újrajátszásra került sor, ez úttal a manchesteri Old Trafford stadionban.