Hilario; Ferreira, Alex, Terry (c), Zsirkov; Belletti (Malouda 19.); Ballack, Lampard (J.Cole 66.), Deco; Anelka, Sturridge
Padon maradt: Turnbull, Ivanovic, Matic, Borini

Gólszerzők: Anelka (37.), Sturridge (47.)

6 Kapura lövések 19
5 Szögletek 10
5 Szabálytalanságok 3

Mérkőzés összefoglaló

Ancelotti nem árult zsákbamacskát és már pénteken elárulta szombati kezdőjét. A kapuban Hilario állt, Alex, Zsirkov és Ferreira is visszatért a védelembe. A középpályán Deco illetve Belletti volt az „új” arc, elől a fiatal Daniel Sturridge kezdett.

A mérkőzés álmosan indult, de egyértelmű volt mindenki számára, hogy a Chelsea a továbbjutás kiharcolásáért utazott fel északra. Sir Alex Ferguson fia, Darren 4-5-1-es felállást álmodott meg csapatának és kijelentette, hogy nem feltétlenül a győzelem a céljuk. Az első komolyabb helyzetig tizennégy perc telt el. A vendégek építették fel a támadást, Lampardtól Zsirkov kapott egy forintos lasztit, s az orosz a Preston kapusába lőtte azt. Pár perccel később Belletti megsérült, le is kellett cserélni és Malouda jött be a brazil helyére.

A 31. percben szabadrúgást kapott a Chelsea, Lamps legurította a labdát Alexnek, majd az a kapu közepébe bombázta a játékszert s a kapus könnyen hárított. A Preston hősiesen védekezett és néha-néha támadott is, ennek ellenére a 37. minutumban Anelka lövését követően megszerezték a vezetést a londoniak. Megpattant a labda, a kapus is szerencsétlen volt, 1-0. A 40.percben nagyot hibázott Hilario, csak új heggyel tudott bele piszkálni a labdába, majd az Carter elé pottyant, aki az üres kapu ellenére kihagyta a helyzet. Kicsivel később Ferreira bombázott és a lövése csak pár centivel szállt fölé.

Összegezve az első játékrészt: a találkozó olyan, mint egy kézilabda meccs. A hazaiak felállva védekeznek szinte mindegyik mezőnyjátékosukkal, a vendégek pedig körbe passzolgatják őket, s várják, hogy hol nyílik egy kis rés a hátsó alakzatban, ahol meg lehet játszani a labdát.

A második félidő elején egy szögletet harcolt ki a Chelsea, majd a beadást követően Terry fejesét még hárítani tudta a Preston portása, de a kipattanót már nem, így azt Sturridge a hálóba varrta. Ekkor a 47. percben jártunk és a tiszta játékidőt nézve durván tíz perc alatt eldöntötte a londoni csapat a találkozó sorsát. Ferguson cserékkel próbált frissíteni csapata játékán, de még helyzetekig is alig jutottak el. A találkozó hatvanhatodik percében Lampard kért cserét és honfitársa Joe Cole váltotta a nyolcast. A Chelsea ekkor már félgőzzel játszott, de így is megtudta tartani a két gólos előnyét és tovább is jutottak az FA kupa következő körébe.